niedziela, 13 marca 2016

CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY - OTO CHARLIE / POJAWIA SIĘ CHARLIE (1)

BOHATEROWIE

RODZICE PANA BUCKETA:

DZIADEK JOE (TATO PANA BUCKETA)

BABCIA JOSEPHINE (MAMA PANA BUCKETA)

RODZICE PANI BUCKET:

DZIADEK GEORGE (TATO PANI BUCKET)

BABCIA GEORGINA (MAMA PANI BUCKET)

Państwo Bucketowie mają syna, który nazywa się:

CHARLIE BUCKET

Cała rodzina składała się z sześciorga dorosłych i z jednego dziecka - Charliego. Mieszkali oni w niedużym drewnianym domu na skraju wielkiego miasta. Były tam tylko dwa pokoje i jedno łóżko, które przeznaczono dla czwórki staruszków. Dziadkowie Charliego byli tak zmęczeni życiem, że w ogóle nie wstawali z łóżka. Dziadek Joe i babcia Josephine zajęli jedną stronę łóżka, natomiast dziadek George i babcia Georgina - drugą. Charlie oraz jego rodzice spali w drugim pokoju na materacach, na podłodze. Państwo Bucketowie byli bardzo biedni, dlatego nie było ich stać na zakup lepszego domku.

PAN BUCKET - jako jedyny miał pracę, zajmował się nakładaniem nakrętek w fabryce pasty do zębów, jego zarobki nie wystarczały nawet na zakup dobrego jedzenia

POSIŁKI W DOMU CHARLIEGO:

ŚNIADANIE - chleb z margaryną
OBIAD - gotowane ziemniaki i kapusta
KOLACJA - kapuśniak

W NIEDZIELĘ - można było dostać dokładkę 

Bucketowie nie umierali z głodu, ale całymi dniami mieli uczucie pustki w brzuchu.
Charlie ciągle był głody, mimo, że rodzice często oddawali mu swoje porcje. Największym marzeniem chłopca była czekolada. Dostawał ją tylko raz w roku, na swoje urodziny. Mała tabliczka czekolady wystarczała mu na ponad miesiąc.
Największą torturą dla Charliego był fakt, iż na wprost jego domku, znajdowała się OGROMNA FABRYKA CZEKOLADY WILLY'EGO WONKI (największa i najsłynniejsza fabryka czekolady na całym świecie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz